BAFT-YR1-Television Studio Tutor Journal

The eight production teams

1]     The eight production teams

Production Group 1

  1. Maria Nunes Afonso
  2. Daniella Artry
  3. Aakriti Bhatnagar
  4. Jacinta Carr
  5. Holly Ann Davies
  6. Thomas Green
  7. Rebecca Jasper
  8. Oisin Kuhnke
  9. Darren May
  10. Viktor Pinneker
  11. Gianluca Schappei
  12. Gian Tofanelli
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Production Group 2

  1. Ocean Afreh
  2. Poppy Ashton
  3. James Blowers
  4. Chujing Chen
  5. Dora Deak
  6. Lucy Hall
  7. Maziar Javidan
  8. Jon Victor Juaniz
  9. Connor Mcerlean
  10. Alice Procopiou-Rudwick
  11. Melika Shahbazi
  12. Olivia Unterhalter
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Production Group 3

  1. Ahmead Redza
  2. Selen Aslan
  3. Josephine Bonnici
  4. Zakaria Chouay
  5. Sabrina Diamantopoulos
  6. Piers Hamilton-Thomas
  7. Sebastian Jones
  8. Ahhyeon Lee
  9. Daniela Kidonova Monteiro
  10. Holly Jade Remmett
  11. Ibad Shaikh
  12. Vicroria Volodina
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Production Group 4

  1. Alkhansaa Al-Khater
  2. Mia Babic
  3. Samuel Bonham
  4. Jade Clarke
  5. Daniel Di Cicco
  6. Benedict Hanratty
  7. Daria Kocherova
  8. Olivia Lightfoot
  9. Thomas Morsli
  10. Jake Rogers
  11. Megan Skender
  12. Louis Yates Luckwell
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Production Group 5

  1. Mohammad Alnatour
  2. Alistair Baines
  3. Harriet Brown
  4. George Coombe
  5. Myfanwy Mountford
 
 
 
 

     6.    Erin Smith

  1. Tamara Yazbek
  2. Emma Friedl
  3. Hedda Rudi
  4. Chu Xi Lin
  5. Timothy Koh
  6. Jie Zhou
 
 
 
 
 

 

Production Group 6

  1. Dalai Alnajem
  2. Joshua Baker
  3. Barbara Broadley
  4. James Cook
  5. Brock Everitt-Elwick
  6. Nadira Hendrayanta
  7. Vojtech Konecny
  8. Igor Ferrez-Lucena
  9. Quynh Nguyen-Dieu
  10. Aryan Salazr-Volkmann
  11. Phoebe Snellgrove
  12. Atikah Zainidi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Production Group 7

  1. Sara Antonova
  2. Tobia Baldan
  3. Alessia Camoirano
  4. Tasmin Dacres
  5. Stefan Fideli
  6. Roanna Holmes-Frodsham
  7. Panagiotis Kordas
  8. Alexandra Malancheva
  9. Luciana Nzambi
  10. Paula Sanchez-Amador
  11. Anna Subbotina
  12. Stefanie Zariho
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Production Group 8

  1. Benedict Archer
  2. Reema Begum
  3. Samuel Cannan
  4. Gianluca Danieli
  5. Vladislavs Gerroics
  6. Michael Houghton
  7. Aygerim Kudaybergenova
  8. Jaoa Malhado
  9. Andrei Pastina
  10. Gonçalo Dos Santos Trigo
  11. Ruiyang Tian
  12. Zamil Zareen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Arts Show Youtube Link

Here is the link to the youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UC0f_gS3IpGmor8Vmznl7PDA

group 7

Comments

Add comment

Fields marked by '*' are required.
Comments are moderated. If you choose to make this comment public, it will not be visible to others until it is approved by the owner.
Help for "License"
The license for this content.

Help for "Licensor"
The original licensor for this content.
Help for "Original URL"
The original URL for this content.

Reply to:

Public
Private: This reply will only be visible to you and the author of the preceeding comment.